Yhdistyksen toiminta

Suomen Australian Labradoodle ry järjestää jäsenilleen tapahtumia kuten koulutuksia, luentoja, tapaamisia ja muuta ohjelmaa sekä koiranomistajille että rodusta kiinnostuneille. Säännöllisiä tapaamisia on Turussa, Tampereella, Porissa, Hämeenlinnassa, Lahdessa, Kuopiossa, Jyväskylässä, Kouvolassa, Lappeenrannassa, Oulussa, Sipoossa ja Kirkkonummella. Tapaamisista ilmoitetaan Suomen Australian Labradoodle ry:n facebook-sivuilla, joten käy tykkäämässä, niin saat ilmoitukset julkaisuista. Alta näet aluevastaavien yhteystiedot!

Alueellinen toiminta

Yhdistys järjestää alueellista toimintaa jo yhdellätoista paikkakunnalla. Haluamme toimintamme tavoittavan mahdollisimman monet rodun harrastajat. Alueelliset rotutapaamiset sekä jäsenistön toiveiden mukaiset kurssit ja koulutukset ovat toimintamme keskiössä.

Jos sinulla on kysyttävää alueellisesta toiminnasta, ota yhteyttä suoraan alla oleviin henkilöihin!

Hämeenlinna: Leila Luosto, leila.luosto(at)gmail.com

Jyväskylä: Marika Jousmäki, marika.jousmaki(at)saunalahti.fi

Kirkkonummi: Teija Sirko, teija.sirko(at)hotmail.com

Kouvola: Minna Ilmanen, minna.ilmanen(at)hotmail.fi

Kuopio: Tiina Vainikainen, tiina.vainikainen(at)dnainternet.net

Lahti: Sini Nurminen, sini.nurminen(at)netti.fi

Lappeenranta-Imatra: Leila Liukku, miiru(at)kymp.net

Oulu: Enni-Maria Lämsä, ennimaria(at)icloud.com

Pori: Emilia Andelin, emiliandelin(at)gmail.com

Tampere: Ulla Mustajoki, ulla.mustajoki(at)gmail.com

Turku: Hanne Itärinne, hanne(at)itarinne.net

Sipoo: Gisela Gleisner, wonders.australianlabradoodle(at)gmail.com